http://mindsnsolutions.com/freemind/wp-content/uploads/2021/06/sss1.png
Fotoğraf Sanatçısı

Selahattin Nizam

bt_bb_section_top_section_coverage_image

Lisansını Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-TV Sinema bölümünde tamamladı. Yeni Asır Gazetesi, Ege TV, Yeni TV İzmir ve Radyo Medya İzmir’de muhabirlik, yayın kurulu üyeliği, haber müdürlüğü, yönetim kurulu üyeliği şeklinde farklı görevlerde bulundu.

Expochannel İstanbul’da  ana haber bülteni sorumluluğu ve  haber müdür yardımcılığı yaptı. Shopping TV’de yayın sorumluluğu görevinin ardından, 2008’e kadar Business Channel’da spor müdürü ve şef editör olarak çalıştı.

Kariyerine Akademik dünyada devam eden Nizam, Yeditepe ve Yeni Yüzyıl Üniversiteleri İletişim Fakültelerinde Temel Fotoğrafçılık, İleri Fotoğrafçılık, Dijital Fotoğrafçılık, Fotoğraf Atölyesi, Haber Toplama ve Yazma, Dergi Yayıncılığı, Radyo TV haberciliği, Medya Analizi gibi çeşitli dersler verdi.

Selahattin Nizam fotoğrafla üniversite birinci sınıf öğrencisi iken tanıştı. Henüz üniversite ikinci sınıf öğrencisiyken ikinci sergisini açtı. Yine ikinci sınıf öğrencisiyken Yeni Asır Gazetesi Spor Servisi’nde stajyer muhabir olarak çalışmaya başladı. Çektiği spor fotoğrafları çeşitli ödüller aldı. Fotoğraf sayesinde geliştirdiği ‘’asıl ayrıntıyı’’ yakalama becerisi sayesinde pek çok manşet habere imza attı. Bu sayede merdivenleri hızla tırmandı ve iki yıl muhabirlikten sonra toplam çeyrek asır süren fiili gazetecilik hayatında sürekli yöneticilik yaptı.

http://mindsnsolutions.com/freemind/wp-content/uploads/2021/06/sss1.png

İletişim BilgileriSelahattin Nizam

Sizi ofisimizde misafir etmekten ve çözüm sunmaktan mutluluk duyarız.
Adres
Eğitim Mah. Ahsen Çıkmazı
Kadıköy / İstanbul
Telefon
+90 545 502 2545
Email
selahattin@freemind.com.tr