http://mindsnsolutions.com/freemind/wp-content/uploads/2021/04/img-peopeeele-01.png
İK ve Yetenek Yönetimi Proje Baş Danışmanı

Gülçin Birben

bt_bb_section_top_section_coverage_image

23 yıllık kariyeri süresince çeşitli sektörlerde İnsan Kaynakları stratejilerinin belirlenmesi, süreçlerinin tasarlanması, iş analizi, organizasyonel gelişim ve tasarım uygulamaları, işe alımda etkinlik ve verimlilik, kişilik envanterleri, kurumsal ve bireysel performans yönetimi, eğitim planlama ve yetenek/kariyer yönetimi, ücretlendirme ve ödüllendirme, çalışanların ve yöneticilerin gelişimi, değişim yönetimi, koçluk becerileri ve insan kaynakları sistemlerinin seçimi gibi çeşitli alanlarda görev almış ve eğitimler vermiştir.

Portsmouth Üniversitesi, İngiltere ve İstanbul Bilgi Üniversitesi, İngilizce İşletme alanında çift diplomalıdır. Kariyer hayatına Prometheus Yönetim Danışmanlığında başlamış, HR Dergi’de Eğitim ve Yazı işlerinde yer almış, sonrasında Bilgi Üniversitesi bünyesinde Öğrenci Hizmetleri Koordinatörlüğünde ve Kariyer Planlama Biriminde görev almış, daha sonra merkezi Belçika’da bulunan Umicore şirketinde yöneticilik yapmıştır. Canon Eurasia’da Insan Kaynakları Müdürü olarak çalıştığı dönemde Londra’da MBTI Takım Gelişimi, Müdürler için Koçluk Becerileri Eğitimcinin Eğitimi, 360° Geribildirim Koçluğu Eğitimcinin Eğitimi Sertifika Programlarını tamamlamıştır. Ayrıca İngilizce Zaman Yönetimi, Holistik Liderlik, İngilizce ve Türkçe Sunum Teknikleri, Şiddetsiz İletişim, NLP Eğitimleri alarak eğitim alanındaki vizyonunu geliştirmiştir. Yaklaşık 1,5 senedir Bilgim Akademi ve Business School bünyesindeki IK Sertifika Programlarında Eğitmen olarak görev almıştır. Zaman ve Stress Yönetimi, Canon bünyesindeki Müdürlerin Liderlik ve Takım Çalışması eğitimlerinin İstanbul merkez ofisinde Fasilitatörlük yapmış, daha sonra NBS İnsan Kaynakları Danışmanlık Şirketi’nde IK Projeleri Grup Müdürü olarak görev almıştır. İç eğitmen olarak Koçluk, Zaman Yönetimi, Geribildirim, Sunum Becerileri, Yetkinlik bazlı Mülakat Teknikleri eğitimleri vermiştir. Danışman olarak firmaların İnsan Kaynakları Depaetman kurulumlarına, işe alımlarda aldığı Characterix Raporlama Sistemi Eğitimi ile kişilik envanter analizi konusunda destek sağlamaya devam etmekte ve şuan halihazırda hassas döküm yapan bir şirketin de İnsan Kaynakları ve İdari işler bölümünün başında görev almaktadır.

Eğitmen kimliğine Nefes ve Yaşam Koçluğunu, Mindfullness Nefes, Transaksyonel Analiz Uygulayıcısı çalışmalarını da eklemiştir. 20’den fazla kişisel gelişim eğitimine ve farklı ekollerin çalışmalarına katılarak, İç Enerji Dengeleme, Nefes, Meditasyon çalışmaları ile zenginleştirmiş olduğu eğitimleriyle hem kurumsal ve hem de bireysel seanslar ve çalışmalar yapmakta, katkı ve hizmet sağlamaya devam etmektedir.

Uzmanlık Alanları;

İnsan Kaynakları Yönetim Süreçleri

Nefes ve Yaşam Koçluğu

Iç Dengeleme ve Kişisel Gelişim Atölyeleri

Kurumlara Özel Eğitim Tasarımları/Fasilitasyonları

16PF, MBTI, Characterix Kişilik Envanteri Uygulamaları

TA Analist – TA Professional Award Belgeli

5 Element Projesi kapsamında Bütünsel Farkındalık Atölyeleri

http://mindsnsolutions.com/freemind/wp-content/uploads/2021/04/img-peopeeele-01.png

İletişim BilgileriGülçin Birben

Sizi ofisimizde misafir etmekten ve çözüm sunmaktan mutluluk duyarız.
Adres
Eğitim Mah. Ahsen Çıkmazı
Kadıköy / İstanbul
Telefon
+90 545 502 2545
Email
filiz@freemind.com.tr