Fotoğraf Atölyesi

Fotoğraf
Atölyesi

Hayatınıza yeni bir hobi eklemek ya da fotoğrafçılığa ilgi duyuyor ancak, herhangi bir nedenle henüz iyi fotoğraf çekemediğini düşünüyorsanız, atölyemiz size farklı bir kapı aralıyor.

“An, en kısa zaman ölçüsü olarak bilinse de, hayatımızda paha biçilmez öneme sahip. Geleceğimize; anlık olaylar damga vurur genellikle. Bu nedenle ‘an’ sürekli peşinde koştuğum bir olgudur benim için. Fotoğraf çekmeyi de bu yüzden seviyorum. Fotoğraf sayesinde, sürekli peşinden koştuğum anı yakalayabiliyorum.’’ Selahattin Nizam

Çeyrek asrı aşkındır fotoğraf çekiyor. Yeditepe ve Yeni Yüzyıl Üniversiteleri’nde verdiği fotoğraf derslerini, şimdi “Genel Katılıma Açık” olarak “Uygulamalı Fotoğraf Atölyesi” adı altında yeniden kurguladı. Selahattin Nizam; hayatlarına yeni bir hobi eklemek ya da fotoğrafçılığa ilgi duyan ancak, herhangi bir nedenle henüz iyi fotoğraf çekemediğini düşünenlere, farklı bir kapı aralıyor.

Fotoğrafın, farkındalık sağladığını, gereksiz ayrıntıların insan yaşamından ayıklanmasına yardımcı olduğunu savunan fotoğrafçı, çeşitli zamanlarda çektiği ve ‘anı’ belgelediği fotoğraflarını, uluslararası bir fotoğraf paylaşım sitesinde de yayınlıyor. (https://500px.com/selahattinnizamphotography)

Sanatçının çalışmalarına, (https://www.facebook.com/SelahattinNizamPhotography) veya (https://www.instagram.com/Selahattin.Nizam) aracılığıyla da ulaşılabiliyor.

Selahattin Nizam’ın öğrenciler ve fotoğraf çekmeyi sevenler için kurduğu ‘fotoğrafheryerde’ adlı Facebook grubu da bulunuyor. (https://www.facebook.com/groups/323746424362241)

İyi fotoğraf çekebilmenin derinliklerini keşfedeceksiniz…

İyi fotoğraf çekmeyi hedef edinenleri, bir salona toplayarak teknik bilgilerle boğup, ‘’Hadi gidin şimdi fotoğraf çekin!’’ tarzı yaklaşımın, yetersiz ve yararsız olduğu aşikar. Bu yaklaşımla fotoğraf eğitimi alanların çoğu kısa sürede fotoğraftan tamamen kopuyor ya da arzuladığı gelişmeyi sağlayamıyor. Fotoğraf Atölyesi işte bu açmazı kırmak için tasarlandı!

Online sunulan eğitimde; teknik bilgiler olabildiğince sade hale getirilip izleyiciye slaytlar eşliğinde aktarılırken, bir yandan da bakmak ile görmek arasındaki fark, çok obje arasından asıl ön plana çıkarılması gerekeni farketmek, o asıl objeyi gereksizlerden ayırabilmek, gereksiz objeleri asıl objeyi ön plana çıkartabilecek şekilde konumlandırma becereleri de kazandırılıyor.

TL650
  • Süre : 1 Tam Gün
http://mindsnsolutions.com/freemind/wp-content/uploads/2021/05/foto.png